KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12007213
nr 1200 7213
Erik Jerken
(1898-1947), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 3/25, Holländsk Trädgård, 1920. Motivet: 25x30
Erik Jerken, född 1898 i Stockholm, död 1947, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 27 augusti 2018
kl 20:27:36